نیازمندیهای ایران ; رتبه اول گوگل با کلمه کلیدی " نیازمندیهای ایران " مکانی مناسب جهت معرفی شغل،خدمات و تبلیغات شما.

نیازمندیهای ایران

بلک لایت چیست

بلک لایت چیست

آگهی رایگان
  • خدمات چاپ و تبلیغات
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  •    تهران تهران
  • 17 بازدید

اگر تا به حال یک سریال یا برنامه‌ی جنایی و قانونی را در تلویزیون دیده باشید که در آن کارآگاهان به دنبال شواهد و مدارک موجود، با استفاده از یک منبع نوری هستند که رنگ آبی-بنفش دارد، باید بگوییم، همین جاست که شما بلک لایت را می‌بینید. تا به حال شده است که روی پشت دست خود مُهر یا جوهری بزنید اما انگار هیچ چیزی بر روی دست شما وجود ندارد ولی وقتی آن را زیر یک نوع نور به خصوص قرار می‌دهید، نقش تمبر یا مهر، ناگهان مشخص می‌شود؟ این نوعی دیگر از بلک لایت است. بلك لايت همان نور سیاه یا لامپ سیاه است که با نام های Black Light و UV Type A هم شناخته می شود. اگر می خواید بدانید بلک لایت چیست ، تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا مطالب بیشتری در مورد بلك لايت بدانید.


مخترع بلک لایت کیست؟

مخترع لامپ سیاه (همان بلك لايت به انگلیسی Black Light)، ویلیام اچ. بایلر است. او اختراعات زیادی را در صنعت مواد شب تاب و نورافشان به ثبت رسانده است. بایلر در سال ۱۹۳۵ این بلک لایت را اختراع کرد، و با توجه به اطلاعات به دست آمده از دانشگاه مرکزی میزوری، بایلر در سال ۱۹۲۷ در رشته فیزیک-شیمی فارغ التحصیل شد. در سال ۱۹۳۷، او توانست مدرک دکترای خود را در دانشگاه میزوری دریافت کند و پس از آن به عنوان یک دانشمند تحقیقاتی، برای شرکت جنرال الکتریک، شروع به کار کرد. بعد از ۲ سال کار در این شرکت، بایلر به مدیر تحقیقانی در شرکت رادیوم ایالات متحده آمریکا تبدیل شد. در این شرکت، دکتر بایلر اختراعات بسیاری را در تاریخ ۳۲ ساله‌ی خود ثبت کرد.

مخترع لامپ سیاه (همان بلك لايت)، ویلیام اچ. بایلر است. او اختراعات زیادی را در صنعت مواد شب تاب و نورافشان به ثبت رسانده است.

توسعه بلک لایت در جنگ جهان

در طول جنگ جهانی دوم، دکتر بایلر، تحقیقات تاثیرگذاری را در زمینه‌ی طیف مادون قرمز و رادارها انجام داد و دلیل اصلی آن مطالعه‌ی مواد فسفرداری بود که اجازه داد تا متحدان ما در جنگ پیروز شوند. امروزه مسافرت‌های هوایی از امنیت بسیار بالایی برخوردارند و دلیل اصلی آن همین رادارهای کشف شده در آن زمان است. مشارکت‌های او در علم پزشکی به متولد شدن نوعی از تکنولوژی منجر شد که آسیب‌پذیری ما در برابر مواردی مثل اشعه ایکس را کاهش داد. محیط زندگی ما نیز از کارهای دکتر بایلر و روش‌های تشخیص او از جمله آلودگی محیطی و پیش‌بینی آب و هوا، سود بسیاری برده است که تمام این‌ها باز هم بر مبنای رادارها اتفاق افتاده است.

دکتر ویلیام بایلر تمام زندگی خود را وقف مطالعه‌ی مواد شیمیایی لیاننده کرد که به هموار شدن مسیرهای بسیاری به منظور پیشرفت در تکنولوژی در آن زمان و همین حالا، منجر شد. از مواد فسفردار، به منظور ایجاد پوشش برای شیشه‌های بسیاری از صفحه‌نمایش‌های متفاوت، استفاده می‌شود.


لامپ سیاه چیست و چه ارتباطی با بلک لایت دارد؟

لامپ‌های سیاه در واقع لامپ‌های فلورسنت هستند که با چند نوع تغییر روبرو شده‌اند:


۱- عدم حضور یک پوشش فسفردار در داخل لوله‌های شیشه‌ای

۲- رنگ لوله‌های شیشه‌ای

عمل نور فلورسنت در لامپ سیاه

لامپ‌های سیاه، ظاهر منحصر به فرد خود را از شکلی می‌گیرند که بر مبنای آن نور از لامپ ساطع می‌شود. نورهای فلورسنت در واقع لوله‌های توخالی هستند که از الکترودهایی که در دو سر انتهایی آن قرار گرفته‌اند، تشکیل شده است. در داخل این لوله‌ها، مقدار کمی بخار جیوه وجود دارد و شیشه‌ی شفاف با مواد فسفردرا سفید، پوشیده شده است. زمانی که یک ولتاژ بالا وارد این لوله می‌شود، با گازهای کم فشار برخورد می‌کند و سبب درخشش لامپ می‌شود. زمانی که این انرژی بر روی پوشش فسفر وارد عمل می‌شود، یک نور سفید و خنک از آن ساطع می‌شود.

ثبت آگهی رایگان